DOBRE NASTAVENÉ ŽIVOTNÉ POISTENIE KRYJE AJ PANDÉMIU COVID-19

08.07.2020

Ochorenie COVID-19 spôsobené novým korona vírusom SARS-CoV-2 sa vo svete šíri raketovou rýchlosťou a vyzerá to tak, že okrem niekoľkých ázijských krajín svoj vrchol ešte nedosiahol. COVID-19 zasiahol celkom výrazne do našich osobných aj pracovných životov, výrazne ovplyvní tiež ekonomiky jednotlivých štátov, ktorým hrozí recesia. Okrem samotného zdravia riešia nakazení pacienti aj výpadok príjmu počas dlhého liečenia. Ten môže byť pre mnohých doslova existenčný.

V dnešnom článku sa dočítate:

  • Ako sa chrániť pred výpadkom príjmu
  • Ktoré pripoistenia sa oplatia pre prípad pandémie
  • Prečo sa oplatí kontrola už uzavretých poistných zmlúv

VÝPADOK PRÍJMU CHRÁNI SPORENIE VO FORME ŽELEZNEJ REZERVY A ŽIVOTNÉ POISTENIE

Je množstvo neočakávaných životných situácii, do ktorých sa počas života môžete dostať a ktoré môžu poriadne zatriasť vašim rodinným rozpočtom. Prísť čo i len dočasne o pravidelný príjem môže byť pre rodinu veľkým problémom. Z toho dôvodu sa odporúča mať určitú finančnú rezervu, ideálne takú, ktorá pokrýva aspoň 6 mesačných výdavkov.

Finančnú rezervu je možné tvoriť vhodným sporením. Aktuálna situácia spôsobená pandémiou COVID-19 dokazuje, že život sa môže v podstate behom pár dní zmeniť skutočne každému. Asi len málokto z nás si vedel predstaviť, že by bolo čo i len teoreticky možné, aby sa, v podstate bez akejkoľvek prípravy, zatvorili obchody, zakázalo poskytovanie služieb, zastavila výroba či zavreli hranice na niekoľko mesiacov. Ukazuje sa, že sporiť si sa skutočne oplatí. Ak ste aktuálne v situácii, že si môžete sporiť, robte tak. Čím skôr začnete, tým väčšie istoty si dokážete zabezpečiť.

Na nasporenie si finančnej rezervy je, samozrejme, potrebný čas. Čo vám však dokáže príjem v prípade pandémie nahradiť okamžite, je životná poistka. Je však dôležité vedieť, že nie všetky poisťovne kryjú pandémiu a zároveň, aby ste získali poistné plnenie, musíte mať uzatvorené správne pripoistenia.

VYBERTE SI PRIPOISTENIA, KTORÉ VÁS POČAS OCHORENIA COVID-19 OCHRÁNIA

Žiaľ, žiadna poistka nedokáže ochrániť človeka pred ochorením. Avšak, dokáže eliminovať finančné straty, ktoré ochorenie spôsobí. Na jednej strane si môžete povedať, že sa viete trochu uskromniť, na druhej strane však existujú záväzky, ktoré si plniť musíte aj počas choroby. Typickým príkladom sú hypotekárne a ďalšie úvery. Neplatenie splátok vás môže dostať do skutočne veľkých problémov...

V prípade pandémie odporúčame najmä tieto pripoistenia:

  • práceneschopnosť
  • hospitalizácia
  • invalidita
  • smrť

Ak by sme sa na dané pripoistenia pozreli pragmaticky s ohľadom na aktuálny korona vírus, zistili by sme, že najvýznamnejšie sú práve prvé dve.

V prípade, že vám diagnostikujú ochorenie COVID-19, je, našťastie, len malá šanca, že umriete. Zároveň, ak sa tak nedajbože stane, vďaka poistke ochránite pred existenčnými problémami vašu rodinu. Nie je dokázané, že by toto ochorenie priamo spôsobovalo trvalé následky, ale môže spôsobiť napríklad poškodenie pľúc, kvôli ktorému nebudete môcť vykonávať určité činnosti, môžete sa tak stať invalidom. Je to ale tiež relatívne malá pravdepodobnosť.

Naopak, liečenie je dlhodobá záležitosť, práceneschopnosť sa počíta na týždne s vysokou pravdepodobnosťou hospitalizácie. Správne uzavreté poistenie vám tak práve vďaka týmto dvom pripoisteniam dokáže pomôcť v náročnej situácii najviac.

POISTENIE ÚVERU VÁS PRED NÁSLEDKAMI PANDÉMIE NEOCHRÁNI

Na záver sme si nechali jednu zlú a viacero dobrých správ. Tou zlou je, že ak si myslíte, že máte splátky hypotekárneho úveru chránené, nakoľko ste si spoločne s hypotékou v banke uzavreli aj poistenie, s najväčšou pravdepodobnosťou sa mýlite. Tieto poistenia nezvyknú pokrývať výpadok príjmu z dôvodu pandémie.

Tých dobrých je však viac:

  • dokážeme vám spraviť analýzu všetkých vašich poistných zmlúv - online, bez potreby osobného stretnutia
  • navrhneme vám najvýhodnejšie poistenie vrátane potrebných pripoistení
  • poistnú zmluvu vám umožníme uzatvoriť bez potreby osobného stretnutia a bez potreby návštevy poisťovne

Deti sú to jediné a najdôležitejšie, čo tu po nás ostane - zvykneme hovorievať. Snom každého rodiča je, aby sa jeho deti mali lepšie a mali zabezpečenú budúcnosť. Sporenie je jeden zo spôsobov, ako deťom uľahčiť štart do života a dospelosti. V tomto blogu si povieme o rôznych typoch sporenia. O zmysle samotného sporenia. A aké sporenie sa nám...

Máte Vaše úspory uložené bezpečne v banke na bežnom či sporiacom účte? Úroková sadzba je niekde na úrovni okolo 0,0001% prípadne rovná nula? Je pre Vás dôležitejší fakt, že Vaše peniaze sú v bezpečí, ako to, že na nich zarába niekto iný a nie Vy? V tomto blogu si povieme viac o tom, že peniaze uložené na bezúročných účtoch v...

Dôvodov, prečo si hľadáme prácu môže byť nespočetne veľa. Následkom pandémie sa však na pracovnom trhu dejú významné zmeny. Ešte začiatkom minulého roka sme v nezamestnanosti dosahovali historické minimá a vo všeobecnosti, najmä vo väčších mestách a silnejších regiónoch, nepracoval obrazne povedané len ten, kto nechcel. Dnes je však situácia iná....