Blog-1000-x-300-px-28-citaty.png

Nitra | 29.04.2020

Je alebo nie je podľa vás motivácia na ceste k úspechu dôležitá? Niekto si povie že je pre neho kľúčovou, iní že je zbytočná priam až nežiadúca. Ja som toho názoru, že motivácia ako taká má určite silný význam a zmysel hlavne v obdobiach tzv. "predúspešnej demencie". Čo tým myslím? Určite ste sa stretli s príbehom o hľadačovi pokladov, ktorý kopal tak dlho, až sa vzdal... Neskôr prišiel do jeho lomu iný kopáč a už po pár hodinách žal úspech. Práve preto si myslím, že motivácia, citáty či pozitívne afirmácie sú na ceste k úspechu veľmi dôležité. Aj to je dôvod, prečo som pre ľudí, ktorí zdieľajú môj názor pri motivácii pripravil týchto 103 citátov a výrokov. Prajem pekné čítanie.

Blog-1000-x-300-px-2-Ako-motivovat-seba-a-okolie.png

Prievidza | 19.01.2020

Prečo vlastne motivovať seba a svoje okolie? Aby sme vedeli odpovedať na túto otázku, je podľa môjho názoru nevyhnutné, definovať si pojem motivácia.  V zmysle odbornej literatúry je motivácia psychologický proces, ktorý aktivuje ľudské správanie a dáva mu účel a smer. Je to vnútorná hnacia sila, ktorá ženie k uspokojeniu nenaplnených potrieb. Je to vôľa niečo dosiahnuť. Základnou formou motívov sú potreby. Potreba je stav nedostatku či nadbytku niečoho, čo nás vedie k činnostiam, ktorými túto potrebu uspokojujeme. 

REFERENCIE

Z ekonomickej univerzity som išla pracovať do banky, kde som poznatky z finančníctva mohla využiť v praxi. Avšak myslím si, že najväčšou praxou a školou je robiť finančného poradcu.

Lucia Risková Unit Manager, Finvia holding, a.s.

Najviac ma zaujali obchodné spolupráce s realitnými kanceláriami, developermi či veľkými internetovými portálmi, ktoré zabezpečujú neustály prísun nových klientov.

Anna Kveta Furiková Expert senior, Finvia holding, a.s.

Moderné nástroje, skvelé možnosti nenásilného získavania klientov a úžasné online technológie boli jasným signálom prečo práve Finvia. Človek to však musí zažiť v praxi, aby pochopil jedinečnosť odlíšenia od trhu.

Juraj Richtárech Area Director, Finvia holding, a.s.
Sledujte nás na sociálnych sieťach

Copyright © 2019. All Rights Reserved

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.

Viac informácií o cookies