Blog-1000-x-300-px-27-spravne-sporenie.png

Nitra | 30.04.2020

Pri rozhodovaní sa o výbere vhodného sporiaceho produktu by mal klient zvážiť viacero kritérií. V prvom rade by mal rozhodnúť o sume, ktorú chce mesačne sporiť, premyslieť si ako dlho chce sporiť a čo je jeho finančným cieľom. Všetko dôležité o výbere a nstavení sporenia nájdete v tomto článku.

FINVIA CLUB ODKLAD SPLATOK.png

Nitra | 22.04.2020

Zasiahla vás finančne pandémia COVID-19? Znížil sa príjem vo vašom rodinnom rozpočte a uvažujete nad odkladom splátok? Chcete mať prehľad o všetkých bankách a jednotlivých postupoch, ako takýto odklad realizovať? V takom prípade ste na správnom mieste. V dnešnom článku sme pre vás spísali návod, ako si vybaviť odklad splátok krok za krokom.

Blog-1000-x-300-px-21-preco-sporit.png

Nitra | 21.04.2020

Efektívne sporenie vám pomôže pokojnejšie žiť a vyhnúť sa v budúcnosti finančným problémom. Nemusíte si odkladať mesačne veľa, stačí podľa možnosti vášho rozpočtu. Dôležitá je skôr pravidelnosť a vhodne vybraný druh sporenia s ohľadom na účel použitia nasporených financií. Predsa len, odkladať si peniaze doma do ponožky či pod vankúš, až takú efektivitu neprinesie. Na trhu však existujú možnosti, vďaka ktorým si môžeme náš finančný majetok znásobiť.

Blog-1000-x-300-px-20-hypo,-uroky-a-splatky.png

Nitra | 20.04.2020

Slovo pandémia dnes rezonuje v mysli snáď každého človeka. Logicky preto vyvstávajú otázky, aké dôsledky a dopady bude mať táto situácia. Ovplyvní pandémia cenu bytu, ktorý si chcem kúpiť? Budem schopný splácať hypotéku, ak nebudem môcť chodiť do práce? Môže sa mi nejako zmeniť úroková sadzba na mojej hypotéke? Práve v tomto článku sa vám v krátkosti pokúsim túto súvislosť priblížiť a odpovedať  vám na otázky, ktoré trápia asi každého z nás.

Blog-1000-x-300-px-19-covid-a-hypo-Dubcova.png

Žilina | 18.04.2020

Hypotéka vs. pandémia vírusu Covid-19
Splácate hypotekárny alebo spotrebný úver? V nasledujúcom článku sa dozviete, čo robiť v prípade sťaženej životnej situácie a možnosti splácania úverov v súvisloti s opatreniami proti šíreniu vírusu Covid 19.

Blog-1000-x-300-px-17-odklad-splátok-úverov.png

Liptovský Mikuláš | 14.04.2020

Parlament schválil návrh zákona, ktorý umožní klientom požiadať o odklad splátok. Tento vedeli banky poskytnúť aj pred krízou. Klient, ktorý túto možnosť využil však dostal negatívny zápis do úverového registra, čo mohlo v budúcnosti znamenať problémy pri získaní nového úveru. Novoprijatá legislatíva zabezpečí to, že človek, ktorý dnes požiada o odklad, takýto záznam nedostane a nebude mať v budúcnosti problém pri vybavení úveru. Všetky dôležité informácie o fungovaní odkladu splátok sa dočítate v článku nižšie.

Blog-1000-x-300-px-Zhodnotte-svoje-peniaze.png

Nitra | 02.04.2020

Znehodnocujú sa vaše peniaze pod vankúšom alebo na bežnom účte v banke? Chceli by ste ich zhodnotiť, no obávate sa rizík, ktoré dnes ovplyvňujú finančné trhy? Privítali by ste garanciu so zhodnotením nad mierou inflácie? Aj kvôli týmto otázkam sme sa rozhodli ponúknuť vám aktuálnu investičnú príležitosť. Ak patríte medzi ľudí, ktorí chcú mať istotu pri zhodnotení finančných prostriedkov aj v dnešnej dobe, určite si prečítajte viac.

SLUZBY FINANCNEHO PORADCU FINVIA CLUB.png

Trnava | 31.03.2020

Sú otázky, na ktoré sa ponúka niekoľko možných odpovedí a táto je určite jedna z nich. Na Slovensku často medzi ľuďmi panuje názor, že svojim peniazom klient najlepšie rozumie sám, prípadne svoju finančnú potrebu vie vyriešiť osobne priamo vo finančnej inštitúcii. Tí zdatnejší klienti dokonca obetujú svoj čas a „obehnú“ zopár finančných inštitúcií, aby si porovnali niekoľko ponúk a rozhodli sa pre tú najvýhodnejšiu. Veď takmer každý Slovák je najlepším futbalovým alebo hokejovým trénerom a samozrejme finančným odborníkom, no nie? Aj keď je tu cítiť istú iróniu, niečo pravdy na tom určite je. Toto vnútorné presvedčenie môže vzniknúť z rôznych dôvodov, pričom najčastejším je pocit, že „predsa toto zvládnem aj sám“, „veď nie som hlúpy a viem si naštudovať podmienky z rôznych zdrojov a obehnúť si to aj sám“ alebo „zavolám kamarátovi, ten to myslím robil“ a podobne. Zažili ste to niekedy? Ak áno, určite to poznáte a ak nie, v tomto článku vám prezradím prečo by mal mať finančného poradcu každý.

Blog-1000-x-300-px--Corona-investície.png

Nitra | 20.03.2020

Na celom svete je momentálne témou číslo jeden prevencia a ochrana pred pandémiou COVID - 19. Sekundárne sa však veľmi veľa ľudí týka aj otázka ekonomickej stability. Tá sa však netýka len jednotlivých krajín, ktoré s nákazou bojujú, ale najmä rodinných rozpočtov nás, obyčajných ľudí. Ako sa preto máme v spojitosti s pandémiou správať pri našom aktuálnom investičnom portfóliu? Môžeme vôbec z tejto situácie nejako vyťažiť? Všetky tieto dôležité informácie sa dočítate v tomto článku.

Blog-1000-x-300-px--investovat-neinvestovat finvia club.png

Nitra | 06.02.2020

Úlohou každého správneho finančného poradcu je pomôcť klientovi získať vlastné bývanie, ochrániť ho po finančnej stránke a zarobiť mu peniaze. Dnes sa budeme venovať práve tretej časti. Zarábať peniaze bez toho, aby sme museli pracovať, je snom väčšiny ľudí. Ako to ale spraviť? Jednoducho – investovať!

REFERENCIE

Z ekonomickej univerzity som išla pracovať do banky, kde som poznatky z finančníctva mohla využiť v praxi. Avšak myslím si, že najväčšou praxou a školou je robiť finančného poradcu.

Lucia Risková Unit Manager, Finvia holding, a.s.

Najviac ma zaujali obchodné spolupráce s realitnými kanceláriami, developermi či veľkými internetovými portálmi, ktoré zabezpečujú neustály prísun nových klientov.

Anna Kveta Furiková Expert senior, Finvia holding, a.s.

Moderné nástroje, skvelé možnosti nenásilného získavania klientov a úžasné online technológie boli jasným signálom prečo práve Finvia. Človek to však musí zažiť v praxi, aby pochopil jedinečnosť odlíšenia od trhu.

Juraj Richtárech Area Director, Finvia holding, a.s.
Sledujte nás na sociálnych sieťach

Copyright © 2019. All Rights Reserved

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.

Viac informácií o cookies