Dobre nastavené životné poistenie kryje aj pandémiu COVID-19

Blog-1000-x-300-px--Corona-krytie finvia club.png

Bratislava | 30.03.2020

Ochorenie COVID-19 spôsobené novým korona vírusom SARS-CoV-2 sa vo svete šíri raketovou rýchlosťou a vyzerá to tak, že okrem niekoľkých ázijských krajín svoj vrchol ešte nedosiahol. COVID-19 zasiahol celkom výrazne do našich osobných aj pracovných životov, výrazne ovplyvní tiež ekonomiky jednotlivých štátov, ktorým hrozí recesia. Okrem samotného zdravia riešia nakazení pacienti aj výpadok príjmu počas dlhého liečenia. Ten môže byť pre mnohých doslova existenčný.  

V dnešnom článku sa dočítate:

  • Ako sa chrániť pred výpadkom príjmu
  • Ktoré pripoistenia sa oplatia pre prípad pandémie
  • Prečo sa oplatí kontrola už uzavretých poistných zmlúv

Výpadok príjmu chráni sporenie vo forme železnej rezervy a životné poistenie

Je množstvo neočakávaných životných situácii, do ktorých sa počas života môžete dostať a ktoré môžu poriadne zatriasť vašim rodinným rozpočtom. Prísť čo i len dočasne o pravidelný príjem môže byť pre rodinu veľkým problémom. Z toho dôvodu sa odporúča mať určitú finančnú rezervu, ideálne takú, ktorá pokrýva aspoň 6 mesačných výdavkov.

Finančnú rezervu je možné tvoriť vhodným sporením. Aktuálna situácia spôsobená pandémiou COVID-19 dokazuje, že život sa môže v podstate behom pár dní zmeniť skutočne každému. Asi len málokto z nás si vedel predstaviť, že by bolo čo i len teoreticky možné, aby sa, v podstate bez akejkoľvek prípravy, zatvorili obchody, zakázalo poskytovanie služieb, zastavila výroba či zavreli hranice na niekoľko mesiacov. Ukazuje sa, že sporiť si sa skutočne oplatí. Ak ste aktuálne v situácii, že si môžete sporiť, robte tak. Čím skôr začnete, tým väčšie istoty si dokážete zabezpečiť.

Na nasporenie si finančnej rezervy je, samozrejme, potrebný čas. Čo vám však dokáže príjem v prípade pandémie nahradiť okamžite, je životná poistka. Je však dôležité vedieť, že nie všetky poisťovne kryjú pandémiu a zároveň, aby ste získali poistné plnenie, musíte mať uzatvorené správne pripoistenia.

Vyberte si pripoistenia, ktoré vás počas ochorenia COVID-19 ochránia

Žiaľ, žiadna poistka nedokáže ochrániť človeka pred ochorením. Avšak, dokáže eliminovať finančné straty, ktoré ochorenie spôsobí. Na jednej strane si môžete povedať, že sa viete trochu uskromniť, na druhej strane však existujú záväzky, ktoré si plniť musíte aj počas choroby. Typickým príkladom sú hypotekárne a ďalšie úvery. Neplatenie splátok vás môže dostať do skutočne veľkých problémov…

V prípade pandémie odporúčame najmä tieto pripoistenia:

✅ práceneschopnosť

✅ hospitalizácia

✅ invalidita

✅ smrť 

Ak by sme sa na dané pripoistenia pozreli pragmaticky s ohľadom na aktuálny korona vírus, zistili by sme, že najvýznamnejšie sú práve prvé dve. 

V prípade, že vám diagnostikujú ochorenie COVID-19, je, našťastie, len malá šanca, že umriete. Zároveň, ak sa tak nedajbože stane, vďaka poistke ochránite pred existenčnými problémami vašu rodinu. Nie je dokázané, že by toto ochorenie priamo spôsobovalo trvalé následky, ale môže spôsobiť napríklad poškodenie pľúc, kvôli ktorému nebudete môcť vykonávať určité činnosti, môžete sa tak stať invalidom. Je to ale tiež relatívne malá pravdepodobnosť. 

Naopak, liečenie je dlhodobá záležitosť, práceneschopnosť sa počíta na týždne s vysokou pravdepodobnosťou hospitalizácie. Správne uzavreté poistenie vám tak práve vďaka týmto dvom pripoisteniam dokáže pomôcť v náročnej situácii najviac.

Poistenie úveru vás pred následkami pandémie neochráni

Na záver sme si nechali jednu zlú a viacero dobrých správ. Tou zlou je, že ak si myslíte, že máte splátky hypotekárneho úveru chránené, nakoľko ste si spoločne s hypotékou v banke uzavreli aj poistenie, s najväčšou pravdepodobnosťou sa mýlite. Tieto poistenia nezvyknú pokrývať výpadok príjmu z dôvodu pandémie.

Tých dobrých je však viac:

  • dokážeme vám spraviť analýzu všetkých vašich poistných zmlúv – online, bez potreby osobného stretnutia
  • navrhneme vám najvýhodnejšie poistenie vrátane potrebných pripoistení
  • poistnú zmluvu vám umožníme uzatvoriť bez potreby osobného stretnutia a bez potreby návštevy poisťovne

 

REFERENCIE

Z ekonomickej univerzity som išla pracovať do banky, kde som poznatky z finančníctva mohla využiť v praxi. Avšak myslím si, že najväčšou praxou a školou je robiť finančného poradcu.

Lucia Risková Unit Manager, Finvia holding, a.s.

Najviac ma zaujali obchodné spolupráce s realitnými kanceláriami, developermi či veľkými internetovými portálmi, ktoré zabezpečujú neustály prísun nových klientov.

Anna Kveta Furiková Expert senior, Finvia holding, a.s.

Moderné nástroje, skvelé možnosti nenásilného získavania klientov a úžasné online technológie boli jasným signálom prečo práve Finvia. Človek to však musí zažiť v praxi, aby pochopil jedinečnosť odlíšenia od trhu.

Juraj Richtárech Area Director, Finvia holding, a.s.
Sledujte nás na sociálnych sieťach

Copyright © 2019. All Rights Reserved

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.

Viac informácií o cookies